25.5.2022

NEBEZPEČNÉ A TĚŽCE NÁVYKOVÉ LÉKY (LÁTKY) PODÁVANÉ KAŽDÝ DEN.

NENÍ TO VÁŠ PŘÍPAD? 

Ravaged by drugs_ Shocking before and after pictures reveal deva

Vážení pacienti, také jste to již v životě zažili nebo dokonce je to tak u vás každý den. Den za dnem. Užíváte látky předepisované lékařem na potíže, které nechcete mít nebo které jste dávno měly. Ovšem užívání těchto látek u vás nevede ke zlepšení zdravotního stavu a života, ale vyvolávají u vás stav závislosti a všechny stavy a problémy s tím spojené.

Možná, že vám byly tyto látky předepsány na uklidnění, na stres, roztržitost, nespavost. Možná, že v nemocnici vám je předepsal lékař podle potřeby…. Ale možná ta potřeba byla každý den, když vám je ordinovali na každou (dobrou) noc. A ta potřeba nějak přetrvala a trvá dodnes.

V obrovském počtu jsou u nás předepisovány látky jako diazepam, neurol, lexaurin, oxazepam, rivotril – ty vyvolají stav závislosti velmi jistě i za 2-3 týdny! Tato závislost je nesmírně silná, vryje se hluboko pod kůži, způsobuje život ohrožující stav. Lékař chce pomoci pacientovi, který třeba nemůže spát, trpí úzkostí nebo nezvládá momentální psychické problémy. Předepíše mu tedy třeba lexaurin na rychlé řešení potíží. Pacient pookřeje, přijde úleva, úzkost je pryč. Ale za několik týdnů pravidelného užívání už nemůže bez léku existovat. Tyto látky předepisují praktičtí lékaři, specialisté i psychiatři… Jde o problém celého pojetí dnešní medicíny. Za každou cenu odstraňujeme projevy, nikoli příčiny. Máte úzkost, nemůžete spát? Dostanete pilulku! Zolpidem, Hypnogen a Stilnox (to je stejná látka). Ale je to jako droga – něco za něco.

Například lékař po operaci žlučníku předepíše opiát na bolest a lexaurin na spaní – účinek těchto látek se ale násobí. Často a velmi vydatně u nás lékaři kombinují jednotlivé látky (xanax a rivotril a neurol a další – člověk v počátku asi vydrží opravdu hodně). Navíc u alkoholiků či lidí konzumujících alkohol (u nás velmi časté…) se riziko nežádoucích účinků znásobí. Proč to lékaři dělají, nevím.

Užívání těchto látek vede ke zmatenosti, amenci, deliriu, toxické psychóze. Je to zdravotní malér jako hrom. Toxická psychóza těžce poznamená psychiku!

Na běžnou bolest si nenechávejte předepisovat tramal a jiné opiáty, kde velmi rychle vzniká závislost se vším co k ní patří – velkým "příkladem" jsou pro nás USA, kde opiátová krize se stala obrovským problémem v celé zemi. U opiátů (velmi silné látky na bolest) stejně jako u heroinu spadnete do závislosti už po méně než deseti užití.  Jde o závislost s krutými abstinenčními příznaky.

U každé návykové látky platí stonásobně stará pravda: když člověk něco dostane, nikdy to není zadarmo. A daň se musí zaplatit.

Každý člověk je zodpovědný za své zdraví. Ptejte se lékaře PROČ berete tyhle látky? Dnešní medicína vám může pomoci i jinak a nedělat z vašeho života za několik let zcela spolehlivě životní trosky.

Snad jediným důvodem podávání uvedených látek je pobyt v nemocnici spojený s léčbou odvykacího stavu (například u alkoholiků), také u krátkodobého podání u epilepsie a eventuálně stavu, kterému se říká extrapyramidový syndrom. 

Shocking Before and After Composite Portraits of Drug Abuse.jpg

Zneužívání léků na předpis roste

V Česku narůstá fenomén zneužívání léků. Podle nejnovějších dat Národního monitorovacího střediska pro drogy a závislosti se problém nadužívání medikamentů týká 1,35 milionu osob, z toho je 900 tisíc žen. S problémem souvisí i růst nelegální nabídky těchto preparátů, které jsou pouze na předpis lékaře. Situaci ještě více zhoršila pandemie C19.  Vzhledem k počtu obyvatel ČR (cca 10 miliónu) je to vskutku děsivé číslo. Za každým z nich s skrývá smutný příběh...

"Konzumace stoupá v celém západně kulturním světě a je několik možných interpretací, proč se tak děje. Je spousta úzkostných lidí, mají panické ataky, poruchy spánku, takže sáhnou po tom, co funguje. Doktoři to rádi předepíšou, protože se zbaví pacienta.  Lidé nejsou dostatečně varováni, že jsou to prostě drogy. Droga je chemická látka, která ovlivňuje psychiku. Takže i léky na spánek, uklidnění, proti bolesti, proti úzkosti nebo pro povzbuzení jsou také drogy. Problém může přerůst do vážných zdravotních komplikací a silné závislosti."  řekl Právu psycholog a specialista na drogy Ivan Douda.

(čtěte více v prokliku nadpisu)


PŘED A PO - JAK SE ZMĚNÍ ALKOHOLICI, KTEŘÍ  PŘESTANOU PÍT

JAK SE MĚNÍ TVÁŘ DROGOVĚ ZÁVISLÝCH ŽEN

(zdroj: reflex.cz)15.3.2022 - Lidský papilomavirus HPV

... pánové, už máte přezuto na letní gumy? 

... nebo na prevenci úplně kašlete ze zásady?

Ať tak nebo tak, proti některým sexuálně přenosným infekcím není kondom spolehlivou ochranou! 

Infekce lidským papilomavirem /HPV/ se podílí na vzniku rakoviny zevních rodidel a pochvy, na rakovině análního otvoru a konečníku, rakoviny v oblasti hlavy a krku žen i mužů, rakoviny penisu. Některé typy HPV způsobují úporné genitální bradavice.

HPV-log.jpg   ... s HPV se setká 8 z 10 žen i mužů

HPV jsou běžné. Podle celosvětových odhadů až 80% sexuálně aktivních mužů a žen se nakazí HPV opakovaně. K nákaze může dojít při kontaktu s kůží či sliznicí nakažené osoby. HPV se přenáší především pohlavním stykem nebo přenosem z rukou či úst na pohlavní orgány. K přenosu může dojít i při nekoitálních aktivitách (orální sex, mazlení). Kondom nezajišťuje absolutní ochranu před HPV (HPV mohou postihnout část těla, která není kryta kondomem).

 HPV - rakovina děložního čípku

Lidé, kteří mají HPV infekci, nemusí trpět žádnými příznaky. Mohou virus šířit, aniž by o tom vůbec věděli. I když máte jednoho sexuálního partnera, může být tento partner nositelem HPV viru, aniž by o tom věděl. 

Efekt ochrany očkováním proti HPV infekci se může projevit ve snížení výskytu nových projevů úporných genitálních bradavic a později snížíte ve značné míře vznik rakoviny genitální oblasti a hlavy a krku - u mužů i u žen.  

HPV způsobuje onemocnění, proti kterým se lze dlouhodobě chránit očkováním.

HPV - způsobuje genitální bradavice

Pro koho je ochrana určena:

  • pro muže i ženy ve věku 20 - 45 let (čím nižší věk, tím lepší ochrana)
  • měli v životě alespoň jednu sexuální partnerku / jednoho sexuálního partnera
  • https://www.hpv-college.cz/

  
HPV - lidský papilomavirusHPV - očkování

   

Nepoznáte, kdo HPV má a kdo ne... Většina nakažených nejeví žádné příznaky. I když máte jednoho sexuálního partnera, může být nositelem viru a nemusí o tom vědět.

Ochraňte své děti... Aby účinek očkování byl co největší, očkování by mělo proběhnout v dostatečném předstihu před započetím sexuálního života. Vaše děti si očkováním vytvoří proti HPV ochranu do budoucna.

HPV - OCHRANA

Očkováním proti HPV chráníte sebe i svého partnera.


Info:  FINANČNÍ ZTRÁTA ZAMĚSTNANCE SPOJENÁ S PRACOVNÍ NESCHOPNOSTÍ

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.