imagetools2.jpg

30.9.2020

OČKOVÁNÍ PROTI CHŘIPCE V SEZÓNĚ 2020/2021

Vážení pacienti,  

očkování proti chřipce na tuto sezonu jsme již ukončili. Již nemáme žádnou očkovací látku :-(

Pro pacienty, kteří mají ještě na očkování přijít, je termín platný a rezervovaný.

V případě zájmu v další sezóně prevence chřipky (tj cca říjen - listopad 2021) nás můžete kontaktovat během celého příštího roku :-)

Pokud máte teplotu nebo jinou akutní infekci, nebo jste v karanténě z důvodu covidu, je nutné očkování odložit na jinou dobu. 


Chřipka není rýma nebo běžné nachlazení. Je infekční onemocnění dýchacích cest způsobující vysokou nemocnost a smrtnost. Každoročně je viry chřipky infikováno až 20 % obyvatel - tj cca 2 miliony obyvatel ČR. Nejvyšší smrtnost, riziko rozvoje komplikací a hospitalizace mají senioři a osoby jakéhokoli věku s různými chronickými onemocněními. Vysoké riziko rozvoje komplikací a hospitalizace mají také děti do 5 let věku. V dětských věkových skupinách bývá hlášeno nejvíce případů chřipky. Každoročně se nakazí až 20 % dětí, které se významně uplatňují v přenosu chřipkových virů v populaci. V Česku každoročně umírá v důsledku chřipky kolem 2000 osob.
Ojediněle dochází i k úmrtí v dětském věku. Riziko rozvoje komplikací i úmrtí ve všech věkových skupinách zvyšuje přítomnost chronických onemocnění. Nemocný je ohrožen jak vlastním průběhem chřipky, tak zhoršením svého chronického onemocnění. Zemřít ale mohou dospělí i děti bez přítomnosti rizikových faktorů.
Vakcinace proti chřipce snižuje u očkovaného riziko onemocnění chřipkou a riziko rozvoje komplikací včetně zbytečné smrti. Nepřímým efektem může očkování částečně chránit i blízké rizikové kontakty očkovaného.  

Každoročně je vakcína sestavena na očekávané cirkulující typy chřipky, je proto třeba se nechat očkovat každý rok. Účinek je asi 60-70 procent, nemoc u očkovaného má často mírnější průběh, bez komplikací.

Ochranu proti chřipkovým virům doporučuji pro osoby mladé, středního věku i seniory. Osoby chronicky nemocné i zdravé. 

Pro pracovníky ve službách, výrobních firmách, kde zvýšený počet pracovních neschopností může způsobit provozní komplikace (zdravotníci, soc. pracovníci, učitelé, zaměstnanci státní správy, dopravy, komunálních služeb, sportovci, děti a studenti ve školách). 

Pro těhotné v kterékoliv fází těhotenství během chřipkové sezony - zima - jaro. 

Pokud nemáme zatím k dispozici léčbu proti nemoci covid-19 je dobré se chránit aspoň proti chřipce a tak významně snížit riziko možných komplikací, hospitalizace.


FINANČNÍ ZTRÁTA ZAMĚSTNANCE SPOJENÁ S PRACOVNÍ NESCHOPNOSTÍ

Fin. ztráta s PN


23.9.2020

INFORMACE O VÝZKUMNÉM KLINICKÉM HODNOCENÍ VAKCÍNY

PROTI LIDSKÉMU PAPILOMAVIRU (HPV)

- naše ordinace je zapojena do mezinárodního klinického výzkumu infekce HPV. 

Tato infekce se podílí na vzniku rakoviny zevních rodidel a pochvy, na rakovině análního otvoru a konečníku, rakoviny v oblasti hlavy a krku u žen i mužů, rakoviny penisu. Některé typy HPV způsobují úporné genitální bradavice.

HPV jsou běžné. Podle celosvětových odhadů až 80% sexuálně aktivních mužů a žen se nakazí HPV opakovaně. K nákaze může dojít při kontaktu s kůží či sliznicí nakažené osoby. HPV se přenáší především pohlavním stykem nebo přenosem z rukou či úst na pohlavní orgány. K přenosu může dojít i při nekoitálních aktivitách (orální sex, mazlení). Kondom nezajišťuje absolutní ochranu před HPV (HPV mohou postihnout část těla, která není kryta kondomem). 

Lidé, kteří mají HPV infekci, nemusí trpět žádnými příznaky. Mohou virus šířit, aniž by o tom vůbec věděli. I když máte jednoho sexuálního partnera, může být tento partner nositelem HPV viru, aniž by o tom věděl. 

Pro koho je klinická studie určena: pro muže ve věku 20 - 45 let včetně, kteří: 

  • - měli v životě alespoň jednu sexuální partnerku/ jednoho sexuálního partnera
  • - nebyla jim dosud aplikována vakcína proti HPV
  • - neměli žádnou analní lézi (výrůstek, bulku) související s HPV, ani zhoubný nádor v oblasti hlavy a krku v souvislosti s HPV.

Celkem bude zařazeno cca 6000 účastníků z různých zemí, v Česku cca jen 250 mužůNábor je možný do konce listopadu 2020.

Na výzkumu se podílí: FDA (Food and Drug Administration), IARC (International Agency for Research on Cancer), USNCI (US National Cancer Institute), MSD (Merc Sharp and Dohme)

V případě vašeho zájmu na klinické studii je nutné se objednat na osobní konzultaci (tel., email).

     Darren Criss         asian men        Black Men3.jpg        TONY STARK

hpv_titulek.jpg

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.