CO JE NYNÍ DŮLEŽITÉ

Moje očkování proti chřipce chrání TEBE. Tvoje očkování chrání MĚ

My vaccinations protect YOU. Your vaccination protects ME


13.11.2020

Vážení pacienti, 

ukončili jsme očkování proti sezonním chřipkovým virům, protože již nemáme očkovací látky. 

Rezervovaný termín u pacientů, kteří ještě mají přijít,  stále platí. Bohužel, pro další zájemce již letos vakcínu nemáme k dispozici.

V případě zájmu v další sezóně prevence chřipky (tj cca říjen - listopad 2021) nás můžete kontaktovat během celého příštího roku.

Pokud máte teplotu nebo jinou akutní infekci, nebo jste v karanténě z důvodu covidu, je nutné očkování odložit na jinou dobu. 

Ochrana proti chřipkovým virům by Vám měla vydržet až do jara roku 2021.  Chřipkové epidemie v Česku často přichází v zimě a další vlna také na přelomu zimy a jara. Současné onemocnění chřipkou a covid-19 může mít těžší průběh. Proto využijte tohoto preventivního opatření v současné době, které máte (zatím) u nás k dispozici. 


AKTUÁLNÍ INFORMACE

K PROVOZU ORDINACE VE STAVU COVID 

Důležité informace pro osoby testované na covid-19 zde:  https://koronavirus.mzcr.cz/…pdf

Test na covid19: je NEGATIVNÍ: https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2020/10/letak-Vysledek-testu-NEG.pdf

Test na covid19: je POZITIVNÍ: https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2020/10/letak-Vysledek-testu-POZ.pdf

Pravidlo 3R: Ruce, Roušky, Rozestupy: https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2020/09/letak-3R.pdf

Pravidla pro návštěvu odběrového místa: https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2020/09/letak-pravidla-pri-navsteve-OM-v1.pdf

Seznam odběrových center (s žádostí, samoplátci): https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-odberovych-center/


Co je důležití před odběrem - výtěrem pro nemoc covid19: nejezte, nepijte, nečistěte si zuby, nepoužívejte ani ústní vodu a nesmrkejte - pak je výtěžnost vyšetření větší a podaří se virus zachytit. Dobrá je určitě čistá (nová) rouška :-)


   • Nadále se aktivně objednávejte na očkování proti sezonní chřipce, ať již patříte nebo nepatříte primárně do "rizikové skupiny" . Respirační infekce si svou povahou šíření v životním prostředí lidi (i zvířata - jde-li o chřipku) příliš nevybírá.
   • předem si připravte seznam všech léků a jejich dávkování, které aktuálně užíváte i bez předpisu, i potravinových doplňků.
   • Připravte si aktuální a platné doklady o zdravotním pojištění, občanský průkaz (popř. cestovní pas)
   • promyslete si problém či zdravotní stav, se kterým k vyšetření přicházíte.
   • nadále po konci ordinační doby vyřizujeme řadu záležitostí emailem, konzultujeme po telefonu
   • mějte roušku na ústech a nose, nebo jinou ochrannou pomůcku (šátek) po celou dobu přítomnosti v čekárně / ordinaci
   • buďte ohleduplní vůči sobě navzájem i vůči nám 


  • zdravotnické informace nejsou ani dnes u nás efektivně předávány a sdíleny, proto pokud nedostaneme určitou informaci o Vašem zdravotním stavu (nález, výsledek provedeného testu v jiném zařízení) není z čeho při Vaší návštěvě vycházet, je nutné testy a vyšetření zbytečně opakovat a veškeré zdravotní služby se tak významně prodražují. 

   • Po vyšetření v jiné ambulanci žádejte pro nás, svého praktického lékaře, vždy nález/ zprávu. Lékař Vám vydá o vyšetření nález v den vyšetření, popř. na plánované kontrole (pokud čekáte např. na výsledky provedených vyšetření, které nejsou v první návštěvě ještě k dispozici). Tuto zprávu může odborný lékař odeslat také emailem, systémem eZpráva, datovou schránkou do naší ordinace. Informujte jiného lékaře či zdravotnické zařízení o této možnosti ve vztahu k naší ordinaci. Komunikace se tak často výrazně zlepší. Nález Vám může odborný lékař odeslat také na Váš email, pak jej jednoduše můžete poslat nám.
   • Pokud odborný lékař chce došetřit Váš zdravotní stav (upřesnit si tak diagnózu, vyloučit jinou příčinu potíží,... atd.) a doporučuje vyšetření v dalších odborných ambulancích, nepožadujte vystavení žádosti na tato vyšetření u nás. I specialista je odborně způsobilý Vám na tato vyšetření vystavit žádost a specifikovat problém, který chce takto došetřit, provést odběr krve, atd. Pokud Vám doporučení nevystavil, doplňující vyšetření zřejmě nejsou nutná pro upřesnění Vašeho zdravotního stavu. 
   • jste-li léčeni nebo sledováni pro určité onemocnění u specialisty, prosím nežádejte u nás (na základě nálezu specialisty) – vystavení PN (pracovní neschopnosti). Váš specialista je v tom čase pro Vaše onemocnění a pro Vás ošetřujícím lékařem ve všech záležitostech týkající se nemoci pro kterou Vás kontroluje a léčí (laboratorní testy, vyžádaná doplňující vyšetření, PN). Tato vyšetření dokáže zrealizovat a Vy se vyhnete neefektivním putováním zdravotním systémem a umělým zaměstnáváním řady ambulancí (viz zákon 187/2006 Sb. Zákon o nemocenském pojištění). Tím také podstupujete ještě vyšší riziko získání infekce v dalším zdravotnickém zařízení.


   Dlouhodobě aktuální preventivní programy 

   Informujte se na možnosti ochrany Vašeho zdraví. Teď je nejlepší čas. Myslíme na Vás!


   Odpověd na Vaše dotazy:

   Nadále přijímáme nové pacienty.


   OČKOVÁNÍ PROTI CHŘIPCE

   13.11. jsme ukončili očkování proti sezonní chřipce.  Již nemáme očkovací látku....  Ochrana proti chřipce Vám vydrží do jara 2021! Příští rok přijďte včas.

   Více


   INFORMACE K PROVOZU ORDINACE VE STAVU COVID 

   Co dělat, když zjistíte, zda je Váš odběr pozitivní / negativní? Důležité informace pro osoby testované na covid-19 zde...

   Více


   ORDINAČNÍ HODINY COVID

   PLATNÉ OD ŘÍJNA 2020 DO ODVOLÁNÍ

   Pro nutnost fyzického vyšetření pacientů

   PO, ST, ČT, PÁ:  8:00-12:00 / ÚT: 12:00-18:00

   Více

   inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.