Pondělí 27.9.2021 ordinace zcela uzavřena - sanitární den

Pokud jsou vaše potíže akutní, vyhledejte: 

- Pohotovost (Úrazová nemocnice Brno) - denně 17:00 - 7:00, tel: 545 538 538, 545 538 421

- Urgentní příjem jakékoliv nemocnice - provoz v režimu 24/7

- Život ohrožující stav? Na nic nečekejte a volejte ihned RZP - telefon 155fob

Máte doma FOB test (test na průkaz krvácení do stolice) a ještě jste si neprovedli odběr vzorku? Pak neváhejte a udělejte to co nejdříve. Končí expirace (životnost) testu a nemohli bychom pak test pro vás vyhodnotit. Doneste proto lahvičku se vzorkem co nejdříve. Lahvička doma je k ničemu, výsledek testu je důležitý! Děkujeme.


CO JE NYNÍ DŮLEŽITÉ ...

Aktuální informace - CovidCovid - Ordinační hodiny

My vaccinations protect YOU. Your vaccination protects ME


AKTUÁLNÍ TÉMATA:

Očkování proti chřipceOčkování proti Covid 19Malí záškodníci - klíšťataHPV útočíTest demence - v naší ordinaciPneumonie + Covid

2.2.2021

TEST NA COVID (tzv. PCR-test) PŘED HOSPITALIZACÍ...

Před plánovaným zákrokem v nemocnici, před diagnostickými a terapeutickými výkony v nemocnici: 

Vyjádření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 24. 4. 2020: "PCR vyšetření indikuje ošetřující lékař poskytovatele lůžkové péče nebo poskytovatel, který má provést diagnostický nebo terapeutický výkon." Nežádejte proto, prosím, vystavení žádosti na test v naší ordinaci. Děkujeme.


13.1.2021

DOBROVOLNÉ ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ

- v naší ordinaci neprovádíme

Test na samovyšetřování doma je již v prodeji lékáren/ drogerií a dalších obchodů. Dbejte správného odběru!

CO JE DŮLEŽITÉ VĚDĚT k Ag-TESTŮM:

- test je vhodný si nechat provést při potížích (hlavně respiračního charakteru - dechové potíže, kašel, teplota, porucha čichu/ chuti, bolesti svalů a kloubů, zažívacích potížích atd.). Pro lepší záchyt viru z výtěru je důležitá příprava předem (nesmrkat, nečistit zuby a nevyplachovat si nos, nebo nestříkat do nosu před odběrem různé spreje) a technika odběru (tu musí znát člověk, který odběr prování)

- odběrová místa pro: ANTIGENNÍ TESTY

- odběrová místa pro: PCR TESTY


1.6.2021

Mimořádné opatření umožňující nový způsob testování antigenními a PCR testy

- 2x měsíčně PCR test

-1x týdně Ag test

Od 1. června 2021 budou mít nově všechny osoby možnost využít 2krát měsíčně preventivní PCR test hrazený z veřejného zdravotního pojištění. Zároveň mají možnost podstoupit v rámci plošného testování každých 7 dnů antigenní test. Tyto testy jsou žadatelům poskytovány zdarma (resp. platí je stát/ zdravotní pojišťovna)

Zájemce o testování se musí prokázat průkazem zdravotní pojišťovny nebo náhradním dokladem. Toto preventivní testování lze podstoupit bez žádanky lékaře, na základě přímé objednávky na konkrétní odběrovém místě. Seznam odběrových míst je zveřejněn na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR: https://koronavirus.mzcr.cz/testovani/. O výsledku testování COVID-19 bude po vyhodnocení vydán certifikát.

U preventivního PCR testování je stanovena od 1. 6. 2021 úhrada ve výši 350 Kč, která zahrnuje náklady na odběr a vlastní vyšetření včetně vydání platného certifikátu o výsledku absolvovaného testu. Nejpozději od 1. 7. 2021 dojde dále ke změně výše úhrady u antigenního testování. V tuto chvíli probíhají jednání o úpravě a snížení ceny antigenního testování. Výsledná cena bude zahrnovat odběr, testovací sadu, vyhodnocení testu a rovněž vydání platného certifikátu o výsledku absolvovaného testu.


 

covid-ted.gif

AKTUÁLNÍ INFORMACE K PROVOZU ORDINACE VE STAVU COVID: 

Důležité informace pro osoby testované na covid-19 zde:  https://koronavirus.mzcr.cz/…pdf


Co je důležité před odběrem - výtěrem pro nemoc covid19: nejezte, nepijte, nečistěte si zuby, nepoužívejte ani ústní vodu a nesmrkejte - pak je výtěžnost vyšetření větší a podaří se virus zachytit. Dobrá je určitě čistá (nová) rouška. :)


PŘI FYZICKÉ NÁVŠTĚVĚ ORDINACE PO PŘEDCHOZÍM OBJEDNÁNÍ 

   • předem si připravte seznam všech léků a jejich dávkování, které aktuálně užíváte i bez předpisu, i potravinových doplňků
   • připravte si aktuální a platné doklady o zdravotním pojištění, občanský průkaz (popř. cestovní pas) pro vaši jednoznačnou identifikaci
   • promyslete si předem problém či zdravotní stav, se kterým k vyšetření přicházíte
   • nadále po konci ordinační doby a po ní vyřizujeme řadu záležitostí emailem, konzultujeme po telefonu
   • mějte s sebou stále ještě vhodnou ochranu dýchacích cest (respirátor nebo roušku) pokud máte projevy infekce dýchacích cest (hlavně kašel, rýma) 
   • buďte ohleduplní vůči sobě navzájem i vůči nám 


  • Zdravotnické informace nejsou ani v roce 2021 (!) u nás efektivně předávány a sdíleny, proto pokud nedostaneme určitou informaci o Vašem zdravotním stavu (nález, výsledek provedeného testu v jiném zařízení), není z čeho při Vaší návštěvě vycházet, je nutné testy a vyšetření zbytečně opakovat a veškeré zdravotní služby se tak významně prodražují. Jde o nemalé finanční částky.
  • Po vyšetření v jiné ambulanci žádejte pro nás, svého praktického lékaře, vždy nález / zprávu. Specialista Vám vydá o vyšetření nález v den vyšetření, popř. na plánované kontrole (pokud čekáte např. na výsledky provedených vyšetření, které nejsou v první návštěvě ještě k dispozici). Tuto zprávu může odborný lékař odeslat elektronicky -  emailem, systémem eZpráva, datovou schránkou do naší ordinace. Informujte jiného lékaře či zdravotnické zařízení o této možnosti ve vztahu k naší ordinaci. KAŽDÝ LÉKAŘ DNES PRACUJE NA POČÍTAČI A ELEKTRONICKOU KOMUNIKACI ZCELA OVLÁDÁ. Komunikace se tak často výrazně zlepší a zrychlí a zjednoduší. Nález Vám může odborný lékař odeslat také na Váš email pokud chcete, pak jej jednoduše můžete poslat nám.
  • Pokud odborný lékař chce došetřit Váš zdravotní stav (upřesnit si tak diagnózu, vyloučit jinou příčinu potíží,... atd.) a doporučuje vyšetření v dalších odborných ambulancích, nepožadujte vystavení žádosti na tato vyšetření u nás. I specialista je odborně způsobilý a plně kompetentní Vám na požadované vyšetření vystavit žádost a specifikovat problém, který chce takto došetřit. Pokud Vám doporučení nevystavil, doplňující vyšetření zřejmě nejsou nutná pro upřesnění Vašeho zdravotního stavu. 
  • Jste-li léčeni nebo sledováni pro určité onemocnění u specialisty, prosím nežádejte u nás (na základě nálezu specialisty) – vystavení PN (pracovní neschopnosti). Váš specialista je v tom čase pro Vaše onemocnění a pro Vás OŠETŘUJÍCÍM LÉKAŘEM ve všech záležitostech týkající se nemoci pro kterou Vás kontroluje a léčí (laboratorní testy, vyžádaná doplňující vyšetření, PN, lístky na peníze). Tato vyšetření i administraci dokáže zrealizovat (má k tomu vzdělání i vybavení) a Vy se vyhnete neefektivnímu putování zdravotním systémem a umělým zaměstnáváním řady ambulancí a lidí (viz zákon 187/2006 Sb. Zákon o nemocenském pojištění). Tím také podstupujete ještě vyšší riziko získání infekce v dalším zdravotnickém zařízení. Jako NEOŠETŘUJÍCÍ lékař mohu být trestán až pokutou do 10.000,- Kč za nesprávné vystavení PN


  Dlouhodobě aktuální preventivní programy 

  Informujte se na možnosti ochrany Vašeho zdraví. Teď je nejlepší čas. Myslíme na Vás!

   


  Odpověd na Vaše dotazy:

  Nadále přijímáme nové pacienty již od 15 let věku.


  Nabízíme možnost praxe pro studenty vysokých škol (lékařská fakulta, sociální obory, a další) a středních škol (obory zdravotnické školy a příbuzné obory).

  Praxi si domluvte emailem. Nezapomeňte uvést své tel. číslo.

  NFORMACE K PROVOZU ORDINACE VE STAVU COVID 

  Co dělat, když zjistíte, zda je Váš odběr pozitivní / negativní? Důležité informace pro osoby testované na covid-19 zde...

  Více

  ORDINAČNÍ HODINY COVID

  PLATNÉ OD ŘÍJNA 2020 DO ODVOLÁNÍ

  Pro nutnost fyzického vyšetření pacientů

  PO, ST, ČT, PÁ:  8:00-12:00 / ÚT: 12:00-18:00

  Více

  inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.