17.1.2022

Očkujeme proti nemoci covid-19. 

Používáme vakcínu Comirnaty (Pfizer) a vakcínu Spikevax (Moderna). Potřebujete 1. dávku? Nebo tzv. posilující dávku, nebo kteroukoliv jinou? Objednejte se telefonicky a termín dodržte.

Od začátku pandemie ve světě (cca od začátku roku 2020, virus SARS-CoV-2 se objevil v Číně cca v 11/2019) lidé vyvinuli účinné postupy léčby, vyvíjí stále účinnější léky a také preventivní opatření v podobě očkování - a to je přece skvělá zpráva!

My se musíme naučit s covidem žít. Klíčem k řešení je hlavně včasná diagnostika a léčba, ochrana rizikových skupin lidí. Soustředit se na prevenci, mít dostatečné možnosti k předepisování vhodné léčby a čas na komunikaci s pacientem.


aktualizováno 9.1.2022 v návaznosti na šíření nové mutace OMICRON

  • Izolace nakažených a karanténa jejich kontaktů od pozitivního testu se od úterý 11. ledna zkrátí na pět dnů. Po ukončení karantény či izolace musí lidé ještě následujících pět dní nosit respirátor.
  • Do karantény budou muset nastoupit i očkovaní a lidé, kteří v posledních šesti měsících prodělali covid.
  • Všichni zaměstnanci se budou od 17. ledna po dobu dvou až tří týdnů testovat dvakrát týdně antigenními samotesty. Testování se bude týkat všech zaměstnanců soukromých i státních firem a organizací, živnostníků a také jednatelů společností. Výjimku budou mít lidé, kteří se v místě výkonu činnosti nesetkávají se třetími osobami.
  • Testovat se budou muset i ti, kteří jsou proti covidu očkovaní nebo v posledním půl roce nemoc prodělali.
  • Pokud bude mít zaměstnanec pozitivní test, půjde na pět dní do karantény. Dobrovolně může člověk podstoupit ověřovací PCR test, očkovaní jich budou mít z veřejného zdravotního pojištění hrazených pět za měsíc. Karanténu vystavuje hygiena, ne praktický lékař
  • informační linka ke koronaviru: 1221 (denně 8 - 19 hodin). Pro volání ze zahraničí je telefon +420 226 20 1221.

  (zdroj ČTK)

   Seznam odběrových míst je zveřejněn na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR: https://koronavirus.mzcr.cz/testovani/. O výsledku testování COVID-19 bude po vyhodnocení vydán certifikát.


   26.11.2021

   ČTĚTE AKTUÁLNÍ INFORMACE!    

   Vzhledem k vážné epidemiologické situaci a vysokému počtu nových případů nemoci covid19 rušíme do odvolání preventivní prohlídky 

   Při psaní emailu buďte maximálně struční a věcní, uvádějte také na sebe telefonní kontakt.

   Při telefonické konzultaci žádáme o stručnost a věcnost.

   Při nutnosti fyzického vyšetření vašeho zdravotního stavu je vhodné si domluvit přesnější čas návštěvy. Omezíme tak vzájemný kontakt více lidí v uzavřeném prostoru (zdravý, ale rizikový pacient se tak potkává s mladým nachlazeným pacientem....)

   Nadále si domlouvejte čas na očkování proti sezonní chřipce - pro tuto sezonu se změnily chřipkové viry a tak očkování z minulých let vás už chránit teď nebude. Vzhledem k charakteru infekce je také šíření v populaci velmi snadné (respirační infekce). Ochrana proti chřipce velmi dobře doplní ochranu proti covidu. Vizte také aktuální téma CHŘIPKA.

   Očkovat proti covidu by se nadále měli hlavně lidé rizikoví (co již mají dlouhodobé a chronické zdravotní problémy) a také lidé 60+.

   Vystavená e-žádanka na pcr test z naší ordinace vám nepřijde na telefon nebo do emailu, ale přijde do počítačů všech odběrových center. Z vaší strany žádáme o rezervaci termínu přes webové rozhrání (viz sekce COVID) a o odpověď jaký je výsledek testu.  Certifikát s QR kodem si můžete po testování stáhnout na ocko.uzis, či v aplikaci TEČKA.

   Pokud máte pozitivní pcr test a nepotřebujete vystavit PN nebo izolaci, jen nám o této skutečnosti napište email (uveďte datum pozitivního pcr testu, stručně vaše zdravotní potíže a vaše tel. číslo, abychom v případě nutnosti mohli zavolat).

   Potřebujete vystavit karanténu? Záležitost vyřizuje doposud hygiena. Proto v této záležitosti nekontaktujte ordinaci.


   7.12.2021

   Vážení pacienti, nadále využívejte možnost ochrany proti aktuálním kmenům chřipky na tuto sezonu (podzim/2021- jaro/2022). Jde o ochranu proti 4 chřipkovým virům. Infekce covidem i chřipkou zároveň může vést k těžšímu průběhu obou infekcí s nutností akutní léčby v nemocnici. Snižte proto pravděpodobnost dalších zdravotních služeb v nemocnici. Info o chřipce v prokliku níže. (očkování proti covidu nechrání proti chřipce - jde o jinou infekci).  Na očkování přijďte kdykoliv během ordinační doby, po domluvě i v jiný čas.

   Nemocnice není v tomto čase bezpečným místem. 

   Dear patients, now is the best time to protect against the flu. Influenza vaccination (flu shots) is the best protection.
   Covid and flu infections can be difficult at the same time.

   People at Higher Risk of Flu Complications: 

   Adults 65 Years and Older, Adults with Chronic Health Conditions (Asthma, Heart Disease & Stroke, Diabetes, Chronic Kidney Disease)

   People with Disabilities, Pregnant People


   DOBRÝ TIP: Microsoft Lens - PDF Scanner - super scanner!

   Nemáte skener a potřebujete nám poslat nález, lékařskou zprávu? Při focení mobilem je informace často obtížně čitelná a spíše rozeznáme kus stolu, postele nebo jiného předmětu než text zprávy. Upravit ji v našich programech bývá často grafickou výzvou! Zprávy se stávají součástí vaší dokumentace, tak ať jsou čitelné i za pár let. Stáhněte si do mobilu z Google Play nebo App Store aplikaci Microsoft Lens App - text jednoduše vyfotíte, sám se úhledně vyrovná a vy jej třeba jako pdf. přiložíte do emailu. Je to tak jednoduché. 

   Doporučil nám náš pacient a lékař sám vyzkoušel.


   fob

   Máte doma FOB test (test na průkaz krvácení do stolice) a ještě jste si neprovedli odběr vzorku? Pak neváhejte a udělejte to co nejdříve. Končí expirace (životnost) testu a nemohli bychom pak test pro vás vyhodnotit. Doneste proto lahvičku se vzorkem co nejdříve. Lahvička doma je k ničemu, výsledek testu je důležitý! Děkujeme.


   CO JE NYNÍ DŮLEŽITÉ ...

   Aktuální informace - CovidCovid - Ordinační hodiny

   My vaccinations protect YOU. Your vaccination protects ME


   AKTUÁLNÍ TÉMATA:

   Aplikace Riskometer - odhalí riziko mrtviceOčkování proti chřipceOčkování proti Covid 19Malí záškodníci - klíšťataHPV útočíTest demence - v naší ordinaciPneumonie + Covid

   2.2.2021

   TEST NA COVID (tzv. PCR-test) PŘED HOSPITALIZACÍ...

   Před plánovaným zákrokem v nemocnici, před diagnostickými a terapeutickými výkony v nemocnici: 

   Vyjádření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 24. 4. 2020: "PCR vyšetření na průkaz nemoci covid indikuje ošetřující lékař poskytovatele lůžkové péče nebo poskytovatel, který má provést diagnostický nebo terapeutický výkon." Nežádejte proto, prosím, vystavení žádosti na test v naší ordinaci. Děkujeme. Pokud test vyžaduje nemocnice, ošetřující lékař např. před plánovaným zákrokem - žádost na test vám bude vystavena tím ošetřujícím lékařem, kde bude plánovaný výkon proveden. 


   13.1.2021

   ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ na virus nemoci covid-19

   • v naší ordinaci neprovádíme
   • pokud máte možné příznaky nemoci covid-19, proveďte si doma ještě před vyšetřením u nás Ag-test

   Test na samovyšetřování doma je v prodeji lékáren/ drogerií a dalších obchodů. Dbejte správného odběru! Pak může být test hodnotitelný a přínosný pro další vyšetření vašeho zdravotního stavu. 

   CO JE DŮLEŽITÉ VĚDĚT k Ag-TESTŮM:

   - test je vhodný si nechat provést při potížích (hlavně respiračního charakteru - dechové potíže, kašel, teplota, porucha čichu/ chuti, bolesti svalů a kloubů, a také zažívacích potížích). Pro lepší záchyt viru z výtěru je důležitá příprava předem (nesmrkat, nečistit zuby a nevyplachovat si nos, nebo nestříkat do nosu před odběrem různé spreje) a technika odběru (tu musí znát člověk, který odběr provádí)


    

   covid-ted.gif

   AKTUÁLNÍ INFORMACE K PROVOZU ORDINACE VE STAVU COVID: 


   Co je důležité před odběrem - výtěrem pro nemoc covid19: nejezte, nepijte, nečistěte si zuby, nepoužívejte ani ústní vodu a nesmrkejte - pak je výtěžnost vyšetření větší a podaří se virus zachytit. Dobrá je určitě čistá (nová) rouška/ respirátor. :)

   Častý dotaz po vystavení eŽádanky na pcr vyšetření z naší ordinace:

   - žádost dojde do elektronického systému všech odběrových center, nemusí Vám na email nic přijít a nic k odběru nepotřebujete. Z vaší strany si jen objednejte v některém odběrovém místě datum a čas odběru. Pro identifikaci si vezměte s sebou občanku a průkaz zdrav. pojišťovny. 


   PŘI FYZICKÉ NÁVŠTĚVĚ ORDINACE PO PŘEDCHOZÍM OBJEDNÁNÍ 

     • předem si připravte seznam všech léků a jejich dávkování, které aktuálně užíváte i bez předpisu, i potravinových doplňků
     • připravte si aktuální a platné doklady o zdravotním pojištění, občanský průkaz (popř. cestovní pas) pro vaši jednoznačnou identifikaci
     • promyslete si předem problém či zdravotní stav, se kterým k vyšetření přicházíte
     • nadále po konci ordinační doby a po ní vyřizujeme řadu záležitostí emailem, konzultujeme po telefonu cca hodinu po skončení ordinační doby
     • mějte s sebou vhodnou ochranu dýchacích cest (respirátor) 
     • buďte ohleduplní vůči sobě navzájem i vůči nám 


    • Zdravotnické informace nejsou ani v roce 2022 (!) u nás efektivně předávány a sdíleny, proto pokud nedostaneme určitou informaci o Vašem zdravotním stavu (nález, výsledek provedeného testu v jiném zařízení), není z čeho při Vaší návštěvě vycházet, je nutné testy a vyšetření zbytečně opakovat a veškeré zdravotní služby se tak významně prodražují. Jde o nemalé finanční částky.
    • Po vyšetření v jiné ambulanci žádejte pro nás, svého praktického lékaře, vždy nález / zprávu. Specialista Vám vydá o vyšetření nález v den vyšetření, popř. na plánované kontrole (pokud čekáte např. na výsledky dalších provedených vyšetření, které nejsou v první návštěvě ještě k dispozici). Tuto zprávu může odborný lékař odeslat elektronicky -  emailem, systémem eZpráva, datovou schránkou do naší ordinace. Informujte jiného lékaře či zdravotnické zařízení o této možnosti ve vztahu k naší ordinaci. KAŽDÝ LÉKAŘ DNES PRACUJE NA POČÍTAČI A ELEKTRONICKOU KOMUNIKACI ZCELA OVLÁDÁ. Komunikace se tak často výrazně zlepší a zrychlí a zjednoduší. Nález Vám může odborný lékař odeslat také na Váš email pokud chcete, pak jej jednoduše můžete poslat nám. Je to tak jednoduché. 
    • Pokud odborný lékař chce došetřit Váš zdravotní stav (upřesnit si tak diagnózu, vyloučit jinou příčinu potíží,... atd.) a doporučuje vyšetření v dalších odborných ambulancích, nepožadujte vystavení žádosti na tato vyšetření u nás. I specialista je odborně způsobilý a plně kompetentní Vám na požadované vyšetření vystavit žádost a specifikovat problém, který chce takto došetřit. Pokud Vám doporučení nevystavil, doplňující vyšetření zřejmě nejsou nutná pro upřesnění Vašeho zdravotního stavu. 
    • Jste-li léčeni nebo sledováni pro určité onemocnění u specialisty, prosím nežádejte u nás (na základě nálezu specialisty) – vystavení PN (pracovní neschopnosti). Váš specialista je v tom čase pro Vaše onemocnění a pro Vás OŠETŘUJÍCÍM LÉKAŘEM ve všech záležitostech týkající se nemoci pro kterou Vás kontroluje a léčí (laboratorní testy, vyžádaná doplňující vyšetření, PN, lístky na peníze, Recepty). Tato vyšetření i administraci dokáže zrealizovat (má k tomu vzdělání i vybavení) a Vy se vyhnete neefektivnímu putování zdravotním systémem a umělým zaměstnáváním řady ambulancí a lidí (viz zákon 187/2006 Sb. Zákon o nemocenském pojištění v platném znění). Tím také podstupujete ještě vyšší riziko získání infekce v dalším zdravotnickém zařízení. Jako NEOŠETŘUJÍCÍ lékař mohu být trestán úřady až pokutou do 10.000,- Kč za nesprávné vystavení PN.

    Pojďme spolu zefektivnit fungování českého zdravotnictví a začněme učelným a efektivním předáváním informací.


    Dlouhodobě aktuální preventivní programy 

    Informujte se na možnosti ochrany Vašeho zdraví. Teď je nejlepší čas. Myslíme na Vás!

     


    Odpověd na Vaše dotazy:

    Nadále přijímáme nové pacienty již od 15 let věku.

    Na aktuální kapacitu ordinace je nutné se informovat


    Nabízíme možnost praxe pro studenty vysokých škol (lékařská fakulta, sociální obory, a další) a středních škol (obory zdravotnické školy a příbuzné obory).

    Praxi si domluvte emailem. Nezapomeňte uvést své tel. číslo.

    NFORMACE K PROVOZU ORDINACE VE STAVU COVID 

    Co dělat, když zjistíte, zda je Váš odběr pozitivní / negativní? Důležité informace pro osoby testované na covid-19 zde...

    Více

    ORDINAČNÍ HODINY COVID

    PLATNÉ OD ŘÍJNA 2020 DO ODVOLÁNÍ

    Pro nutnost fyzického vyšetření pacientů

    PO, ST, ČT, PÁ:  8:00-12:00 / ÚT: 12:00-18:00

    Více

    inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.