Demence - poznejme ji správně a včas!

Máte potíže s pamětí? S orientací na ulici nebo doma? Kolikátého dnes je? Přečtete text z obrázku? Rozumíte tomu? Všimli si Vašeho chování příbuzní nebo kamarádi?

Kontaktujte nás sami nebo se svými blízkými. Kdykoliv.

Podíváme se spolu, jestli Vám můžeme v problému pomoci...

Poznejme demenci včas...DemenceTrénujme svoji duševní i fyzickou kondici

http://www.alzheimer.cz/

Počítači, řekni mi, jestli a kdy budu dementní?

Experti z univerzity v kanadské Ottawě sestavili "kalkulačku demence". Najdete ji na adrese:  https://www.projectbiglife.ca/ a když jí svěříte vybrané údaje o svém životním stylu, spočítá vám, zda, kdy a do jaké míry vám vaše hlava přestane sloužit. Proti stařecké demenci zatím není žádný lék - její nástup však lze oddálit či zcela zrušit životním stylem: hlavně zdravou stravou a dostatkem pohybu. 

Že už jste o tom slyšeli? Žačněte s tím něco dělat právě TEĎ!

________________________________________________________________________________________________ŘEKNI MI, JAK STARÉ TEPNY MÁŠ, A JÁ TI ŘEKNU, KOLIK JE TI VSKUTKU LET!

Tepny rozvádí krev až do palce u nohy, ale taky do hlavy (do mozku), do srdce a do ledvin - do celého těla. Když se některá z nich ucpe náhle, je to tragédie - člověk dostane infarkt, mozkovou příhodu, plicní embolii. Konec může přijít rychle a nečekaně. Nebo následky mohou být trvalé - zbytek života v nemoci. Mnoho let v nemoci a závislost na druhém.

Pojďme se podívat, kolik je Vám vlastně let. Nebo na kolik se dnes cítíte. Že jste nemohli dnes vstát a že Vás všechno bolí?  Tak pak je to v pořádku, protože ještě žijete! :)

Nebo se vám špatně dýchá, máte bolesti na hrudníku, ujdete pár kroků, a už máte křeče v nohou? Pánové, už to nestojí tak, jako dříve?

Ještě jste udrželi pozornost?  O.K. Nebudeme se zdržovat a popojedeme!

Jste pořád ještě na STARTU, nebo před POSLEDNÍ ZATÁČKOU (........) a nebo už vám v CÍLOVÉ ROVINCE dochází dech? (........) Oslavili jste už 40+ nebo už spíš 65+ a víc?

 

Být fyzicky a duševně aktivní, stále co nejvíce soběstačný. To si přejeme každý nejen k narozeninám, ale vlastně každý den.

Umíme vám poradit, víme jak na to!

     Arteriosclerosis _ atherosclerosis - Symptoms and causes.jfif       atherosclerosis process images _ Peripheral Artery Disease In-De

Jak staré tepny máš (jak se o tyhle roury rozvádějící do celého těla krev staráš), TOLIK je ti LET? K tomu je třeba znát několik maličkostí:

  • věk - ten kalendářní, a pohlaví
  • kouříte nebo nekouříte cigarety
  • krevní tlak
  • hodnotu cholesterolu v krvi
  • máte diabetes a při kontrolách není cukr zrovna delší dobu v pořádku? Pak se všechno hned ještě zhorší. 

Pokud si nejste jisti cholesterolem (krevní tuky) nebo krevním tlakem, objednejte se na konzultaci.

Možná je vám 50 let, možná kouříte, a krevní tlak už není také normální, a možná máte i vyšší krevní cukr.... tepnám v takovém těle už může být i 70 let..... Spolu to mužeme ještě změnit. Ale bez Vás to nejde.

Jde o ŽIVOT právě TEĎ.  V Česku stále nejvíce lidí umírá na srdečně - cévní (kardio-vaskulární) nemoci. Statistika jasná je. Tak je to v celém západním světě.

Co můžete změnit? Právě teď. Svoje myšlení. Jde to těžce, ale jde. Z každého úspěchu a pokroku budete mít radost - snadnější dýchání, lehčí pohyb, méně bolestí. Lépe fungující tělo a svěží mysl. A to už stojí za to! 


A nyní si vězměte tužku a papír. Pokud znáte svůj krevní tlak a hodnotu cholesterolu v krvi, vypočítáte si jak staré jsou Vaše tepny: 

ARTE.jpgTIP: chcete si test vytisknout a donést do ordinace?

Pokud jste náhodou zjistili, že vaše CÉVY jsou mnohem starší než VY, objednejte se na vyšetření. Pokud si nejste jisti hodnotou cholesterolu (tuku v krvi) nebo krevním tlakem, podíváme se na to spolu. 


VASKU.jpg

50 let a vaše CÉVY mají už přes 70 let!? Co jste vypočítali? Pokud ještě můžete (nohy a srdce vás poslouchají) UTÍKEJTE do ordinace. 

Troufnete si vypočítat ještě SCORE (Systematic Coronary Risk Evaluation)?

Kalkulátory pro odhad kardiovaskulárního rizika

Pokud nevíte, co s výsledkem, napište email, nebo se objednejte na konzultaci. 

Člověk je tak starý, jak staré jsou jeho cévy

* chceš se dozvědět víc? právě TEĎ je ten správný čas. jak změnit to co jíš? jak s pohybem? podívej se na uvedené webové stránky nebo se zeptej v ordinaci třeba při vyšetření krevního tlaku nebo hladiny cholesterolu

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.