I v této době plně a včas využijte možnost ochrany před řadou infekčních onemocnění, které často mají těžší průběh a mohou končit smrtelně (některé se šíří zcela stejně jako onemocnění covid19 způsobené novým koronavirem SARS-Cov-2). Některé infekce se u nás objevují znovu ve zvýšené míře. Mnoho lidí zlehčuje jejich průběh, protože nezažili dobu 50. let, 60. let, 70. let, nebo si ji už nepamatují.V našich zemích byl tradičně v minulosti nízký výskyt řady infekcí díky propracovanému systému očkování (a proto nízké úmrtnosti na řadu infekcí). Tento systém se v posledních 20-30 letech změnil, rozpadl. Jednou z mnoha příčin je globalizovaný svět, informace, které nejsou pravdivé a řada "odborníků", která svými "radami" sleduje jen svůj prospěch a nemají zájem na veřejném zdraví. Prověřené informace by Vám měl zajistit stát prostřednictvím renomovaných odborníků (např. epidemiologů, hygieniků, odborníků na infekční nemoci). 

Co Vám můžeme nabídnout a proti čemu se můžete chránit již dnes v Česku (ve Střední Evropě)

  • ochrana proti černému kašli (infekce šířená vzduchem mezi lidmi)
  • ochrana proti zápalu plic způsobenému pneumokokem (bakterie způsobuje těžké zápaly plic, šíří se vzduchem)
  • ochrana proti virovým žloutenkám A, B (viry způsobující těžké záněty jater, virus typu A je přenosný při špatné hygieně, virem typu B se nakazíte a dlouho o tom nevíte:  rizikový sex, tetováž, dřívější transfuze nebo operace,...)
  • ochrana proti viru klíšťové encefalitidy (nejčastější zánět mozku v Česku, nejvíce případů z celé Evropy je u nás)
  • ochrana proti spalničkám (velmi nakažlivé onemocnění, šíření viru vzduchem od nemocného)
  • ochrana proti sezonní chřipce (vysoce nakažlivému onemocnění, kde se původce šíří vzduchem) - je možné ji zahájit cca od října v daném roce 

Centers for Disease Control and Prevention

www.cdc.gov/vaccines/index.html

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.